I etap konkursu "Ja Obywatel" - zakończony Drukuj Email

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze, Stowarzyszenie Dialog -Współpraca-Rozwój oraz Radio Zachód zorganizowali dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku, z województwa lubuskiego, konkurs: „Ja Obywatel”.

Do konkursu przystąpiło sześć szkół gimnazjalnych z województwa lubuskiego: Gimnazjum nr 13 w Gorzowie Wlkp., Gimnazjum nr 7 w Zielonej Górze, Gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze, Niepubliczne Gimnazjum dla Młodzieży w Lubsku, Zespół Szkół w Szprotawie, Gimnazjum nr 6 w Zielonej Górze oraz dwa uniwersytety trzeciego wieku: UTW Zielona Góra i UTW Gorzów Wlkp.

W sumie, do udziału w konkursie, zgłosiło się 180 osób. Test składał się z 40 pytań, w tym dwóch pytań otwartych. Na wypełnienie testu każdy uczestnik miał 45 minut.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone po posiedzeniu komisji konkursowej: 5 czerwca br. Do finału (9 czerwca) zostanie zaproszonych sześć osób: trzech gimnazjalistów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki z testu oraz trzech słuchaczy Uniwersytetu III Wieku.

Gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze Gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze
   
Gimnazjum nr 13 w Gorzowie Wielkopolskim Gimnazjum nr 6 w Zielonej Górze
   
Gimnazjum nr 7 w Zielonej Górze Niepubliczne Gimnazjum dla Młodzieży w Lubsku
   
Uniwersytet III Wieku w Gorzowie Wlkp. Uniwersytet III Wieku w Zielonej Górze
   
Uniwersytet III Wieku w Zielonej Górze Zespół Szkół w Szprotawie
   
 

O nas

Stowarzyszenie Dialog-Współpraca-Rozwój: www.dwr.org.pl to grupa zielonogórskich publicystów, naukowców i przedsiębiorców skupionych wokół miesięcznika PULS, pisma ukazującego się od 10 lat również w wersji elektronicznej: www.puls.ctinet.pl. Poza tym członkowie Stowarzyszenia organizują debaty, konferencje i seminaria.

Jesteśmy znani jako rzetelni partnerzy i realizatorzy trudnych lokalnych zadań. Na łamach PULSu promowaliśmy ideę Lubuskiego Trójmiasta. W 2005 roku, przy współpracy z radnymi i włodarzami gmin, doprowadziliśmy do wspólnej sesji trzech samorządów (Zielonej Góry, Sulechowa i Nowej Soli). Przyczyniliśmy się w ten sposób do powstania Stowarzyszenia Lubuskie Trójmiasto. Otrzymaliśmy za to nagrodę Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej: „za wybitne osiągnięcia w budowaniu demokracji lokalnej w Polsce”. Od 2005 roku prowadzimy portal: www.lubuskietrojmiasto.pl. W latach 2006 i 2007 zrealizowaliśmy dwie edycje Rankingu Gmin Lubuskiego Trójmiasta. W 2008 roku organizujemy I Ranking Gmin Województwa Lubuskiego.

Programy 2009

Zrób Biznes

Gościmy

Nasi Partnerzy:

 
Miesięcznik PULS   Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Fundacja Komunikacji PozytywnejLubuskie Trójmiasto