Wyniki finału konkursu "Ja Obywatel" Drukuj Email

W studiu Radia Zachód, 9 czerwca o godz. 10.00, w audycji „na żywo”, odbył się finał konkursu „Ja Obywatel”. Rywalizowały ze sobą dwie drużyny: seniorów w składzie: Alicja Zięta, Zdzisław Górski oraz Stanisław Lewandowski (z Uniwersytetu III wieku w Zielonej Górze) oraz drużyna gimnazjalistów: Mateusz Borowy (Niepubliczne Gimnazjum dla Młodzieży w Lubsku), Dominika Jankowska (Gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze) oraz Wojciech Ługowski (Gimnazjum nr 13 w Gorzowie Wielkopolskim).

Poziom był wyrównany, ale jednym punktem zwyciężyła drużyna seniorów. Gratulujemy!

Członkowie obu drużyn otrzymali nagrody, zwycięzcy – notebooki, torby i myszki, a gimnazjaliści – tablety i etui.

Organizatorzy: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze, Stowarzyszenie Dialog -Współpraca-Rozwój oraz Radio Zachód dziękują wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

Wyjaśnienie: w finale konkursu, z powodu wyjazdu za granicę Mirosławy Bogdan, laureatki eliminacji (z Uniwersytetu III Wieku ZG), jej miejsce w drużynie seniorów, zajęła Alicja Zięta (27 pkt.), kolejna osoba, która zdobyła największą ilość punktów.

   
   
   
   
   
 

O nas

Stowarzyszenie Dialog-Współpraca-Rozwój: www.dwr.org.pl to grupa zielonogórskich publicystów, naukowców i przedsiębiorców skupionych wokół miesięcznika PULS, pisma ukazującego się od 10 lat również w wersji elektronicznej: www.puls.ctinet.pl. Poza tym członkowie Stowarzyszenia organizują debaty, konferencje i seminaria.

Jesteśmy znani jako rzetelni partnerzy i realizatorzy trudnych lokalnych zadań. Na łamach PULSu promowaliśmy ideę Lubuskiego Trójmiasta. W 2005 roku, przy współpracy z radnymi i włodarzami gmin, doprowadziliśmy do wspólnej sesji trzech samorządów (Zielonej Góry, Sulechowa i Nowej Soli). Przyczyniliśmy się w ten sposób do powstania Stowarzyszenia Lubuskie Trójmiasto. Otrzymaliśmy za to nagrodę Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej: „za wybitne osiągnięcia w budowaniu demokracji lokalnej w Polsce”. Od 2005 roku prowadzimy portal: www.lubuskietrojmiasto.pl. W latach 2006 i 2007 zrealizowaliśmy dwie edycje Rankingu Gmin Lubuskiego Trójmiasta. W 2008 roku organizujemy I Ranking Gmin Województwa Lubuskiego.

Programy 2009

Zrób Biznes

Gościmy

Nasi Partnerzy:

 
Miesięcznik PULS   Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Fundacja Komunikacji PozytywnejLubuskie Trójmiasto