Spójrz inaczej Drukuj Email

Stowarzyszenie Dialog-Współpraca-Rozwój oraz Stowarzyszenie Zakład Doskonalenia Zawodowego w Zielonej Górze zrealizowały projekt pod tytułem: "Spójrz inaczej - zmiana wizerunku osób niepełnosprawnych". Celem była właśnie zmiana wizerunku osób niepełnosprawnych poprzez pokazywanie pozytywnych przykładów aktywności zawodowej i zaangażowanie w działalność na rzecz społeczności lokalnej. Projekt spowodował zwiększenie zainteresowania pracodawców zatrudnianiem niepełnosprawnych pracowników na tzw. otwartym rynku pracy, czyli również w firmach, które nie są zakładami pracy chronionej. W działaniach uczestniczyły media lokalne: TVP3, Telewizja Przewodowa Zielona Góra, Radio Zachód i lokalna prasa. Członkowie Stowarzyszenia zrealizowali 10 reportaży telewizyjnych (emitowanych w 2005 i 2006 roku) oraz 10 audycji radiowych, wydali 4 wydawnictwa poświęcone problematyce osób niepełnosprawnych.

Jednym z zadań projektu był konkurs dziennikarski, na który wpłynęły 42 teksty autorskie. Nagrodę główną otrzymała Katarzyna Raczyńska z Gazety Lubuskiej, za reportaż pt. "Życie oswojone".

Projekt "Spójrz inaczej - zmiana wizerunku osób niepełnosprawnych" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich 2004-2006, termin realizacji: październik 2005 - wrzesień 2006.

 EFS  ue

 

O nas

Stowarzyszenie Dialog-Współpraca-Rozwój: www.dwr.org.pl to grupa zielonogórskich publicystów, naukowców i przedsiębiorców skupionych wokół miesięcznika PULS, pisma ukazującego się od 10 lat również w wersji elektronicznej: www.puls.ctinet.pl. Poza tym członkowie Stowarzyszenia organizują debaty, konferencje i seminaria.

Jesteśmy znani jako rzetelni partnerzy i realizatorzy trudnych lokalnych zadań. Na łamach PULSu promowaliśmy ideę Lubuskiego Trójmiasta. W 2005 roku, przy współpracy z radnymi i włodarzami gmin, doprowadziliśmy do wspólnej sesji trzech samorządów (Zielonej Góry, Sulechowa i Nowej Soli). Przyczyniliśmy się w ten sposób do powstania Stowarzyszenia Lubuskie Trójmiasto. Otrzymaliśmy za to nagrodę Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej: „za wybitne osiągnięcia w budowaniu demokracji lokalnej w Polsce”. Od 2005 roku prowadzimy portal: www.lubuskietrojmiasto.pl. W latach 2006 i 2007 zrealizowaliśmy dwie edycje Rankingu Gmin Lubuskiego Trójmiasta. W 2008 roku organizujemy I Ranking Gmin Województwa Lubuskiego.

Programy 2009

Zrób Biznes

Gościmy

Nasi Partnerzy:

 
Miesięcznik PULS   Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Fundacja Komunikacji PozytywnejLubuskie Trójmiasto