Lubuskie Trójmiasto Drukuj Email

Lubuskie Trójmiasto"Integracja organizacji pozarządowych na rzecz Lubuskiego Trójmiasta" - Stowarzyszenie Dialog -Współpraca-Rozwój oraz Polskie Towarzystwo Ekonomiczne zaprosili do współpracy organizacje pozarządowe mające siedziby na terenie: Zielonej Góry, Sulechowa i Nowej Soli. Cel - przekonać samorządowców oraz społeczeństwa lokalne (przy współpracy z mediami) i wywrzeć oddolny, obywatelski nacisk na włodarzy trzech wymienionych miast, by powołali stowarzyszenie gmin o nazwie Lubuskie Trójmiasto. Tylko wtedy, przy szerokiej współpracy samorządów lokalnych, mamy szansę na szybszy rozwój wspólnego obszaru gospodarczego, kulturalnego i społecznego.

Zaczęliśmy od organizacji debaty zielonogórskiej "Lubuskie Trójmiasto: być albo nie być". Do współpracy pozyskaliśmy największe media lubuskie. Oficjalny patronat nad projektem przyjął rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego i rektor sulechowskiej PWSZ.

4 października zorganizowaliśmy razem z Tygodnikiem Krąg debatę nowosolską poświęconą "Lubuskie Trójmiasto z perspektywy Nowej Soli" z udziałem władz samorządowych, polityków i nowosolskich elit. 14 października doprowadziliśmy do wspólnej sesji rad miasta z Sulechowa, Nowej Soli i Zielonej Góry, podczas której radni podjęli uchwałę o powołaniu postulowanego przez nas Stowarzyszenia Gmin Lubuskie Trójmiasto w terminie: do 31 stycznia 2006 r. I udało się. Stowarzyszenie Gmin Lubuskie Trójmiasto zostało zarejestrowane w KRS !!!

W ramach projektu od 4 do 9 września organizowaliśmy Dni Lubuskiego Trójmiasta podczas zielonogórskiego Winobrania. Podczas Dni zorganizowaliśmy trzy koncerty: tzw. Dzień Sulechowski, Dzień Zielonogórski, Dzień Nowosolski podczas których wręczyliśmy nasze doroczne nagrody "Kamienia Milowego" za wybitne osiągnięcia w rozwoju Lubuskiego Trójmiasta. Nagrodziliśmy: sulechowską spółkę Rockwool, nowosolską spółkę Gedia oraz zielonogórską spółkę LfC.

Wrzesień 2005 r. - wydaliśmy specjalny numer miesięcznika Puls w całości poświęcony Lubuskiemu Trójmiastu.

Więcej informacji o idei Lubuskiego Trójmiasta na stronie www.puls.ctinet.pl (zakładka: rok 2005, wrzesień) oraz na stronie www.lubuskietrojmiasto.pl


 

Fundusz Inicjatyw ObywatelskichWspółfinansowanie: Ministerstwo Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu - Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

 

O nas

Stowarzyszenie Dialog-Współpraca-Rozwój: www.dwr.org.pl to grupa zielonogórskich publicystów, naukowców i przedsiębiorców skupionych wokół miesięcznika PULS, pisma ukazującego się od 10 lat również w wersji elektronicznej: www.puls.ctinet.pl. Poza tym członkowie Stowarzyszenia organizują debaty, konferencje i seminaria.

Jesteśmy znani jako rzetelni partnerzy i realizatorzy trudnych lokalnych zadań. Na łamach PULSu promowaliśmy ideę Lubuskiego Trójmiasta. W 2005 roku, przy współpracy z radnymi i włodarzami gmin, doprowadziliśmy do wspólnej sesji trzech samorządów (Zielonej Góry, Sulechowa i Nowej Soli). Przyczyniliśmy się w ten sposób do powstania Stowarzyszenia Lubuskie Trójmiasto. Otrzymaliśmy za to nagrodę Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej: „za wybitne osiągnięcia w budowaniu demokracji lokalnej w Polsce”. Od 2005 roku prowadzimy portal: www.lubuskietrojmiasto.pl. W latach 2006 i 2007 zrealizowaliśmy dwie edycje Rankingu Gmin Lubuskiego Trójmiasta. W 2008 roku organizujemy I Ranking Gmin Województwa Lubuskiego.

Programy 2009

Zrób Biznes

Gościmy

Nasi Partnerzy:

 
Miesięcznik PULS   Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Fundacja Komunikacji PozytywnejLubuskie Trójmiasto