Promocja indywidualnych i grupowych osiągnięć lokalnych Drukuj Email

Projekt "Promocja indywidualnych i grupowych osiągnięć lokalnych - budowa platformy internetowej inicjatyw obywatelskich w obrębie Lubuskiego Trójmiasta" zrealizowany został w partnerstwie z Polskim Towarzystwem Ekonomicznym.

Celem działań była integracja organizacji i grup społecznych funkcjonujących w obszarze Lubuskiego Trójmiasta. Prezentacja grupowych i indywidualnych inicjatyw obywatelskich oraz prezentacja osiągnięć społeczności lokalnych (osób, firm, organizacji itp.) w obrębie tych miast. Platforma ta służy dziś ( i jest nadal rozbudowywana), jako baza informacyjna i integracyjna dla mieszkańców regionu oraz jako podstawa do tworzenia strategii rozwoju tego obszaru.

Realizatorzy projektu zapraszają wszystkie organizacje pozarządowe z Zielonej Góry, Sulechowa i Nowej Soli oraz grupy formalne i nieformalne do współpracy i proszą o uzupełnianie opracowanej przez nich strony: www.lubuskietrojmiasto.pl, zgodnie z zaproponowanymi obszarami (podstronami). Propozycje można przesyłać na adres: stowarzyszenie-dwr@tlen.pl.

Fundusz Inicjatyw ObywatelskichWspółfinansowanie: Ministerstwo Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu - Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

 

O nas

Stowarzyszenie Dialog-Współpraca-Rozwój: www.dwr.org.pl to grupa zielonogórskich publicystów, naukowców i przedsiębiorców skupionych wokół miesięcznika PULS, pisma ukazującego się od 10 lat również w wersji elektronicznej: www.puls.ctinet.pl. Poza tym członkowie Stowarzyszenia organizują debaty, konferencje i seminaria.

Jesteśmy znani jako rzetelni partnerzy i realizatorzy trudnych lokalnych zadań. Na łamach PULSu promowaliśmy ideę Lubuskiego Trójmiasta. W 2005 roku, przy współpracy z radnymi i włodarzami gmin, doprowadziliśmy do wspólnej sesji trzech samorządów (Zielonej Góry, Sulechowa i Nowej Soli). Przyczyniliśmy się w ten sposób do powstania Stowarzyszenia Lubuskie Trójmiasto. Otrzymaliśmy za to nagrodę Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej: „za wybitne osiągnięcia w budowaniu demokracji lokalnej w Polsce”. Od 2005 roku prowadzimy portal: www.lubuskietrojmiasto.pl. W latach 2006 i 2007 zrealizowaliśmy dwie edycje Rankingu Gmin Lubuskiego Trójmiasta. W 2008 roku organizujemy I Ranking Gmin Województwa Lubuskiego.

Programy 2009

Zrób Biznes

Gościmy

Nasi Partnerzy:

 
Miesięcznik PULS   Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Fundacja Komunikacji PozytywnejLubuskie Trójmiasto