Radość poznawania - rozmowy o nauce Drukuj Email

Radość poznawaniaPrzy wsparciu finansowym Uniwersytetu Zielonogórskiego i Radia Zachód wydaliśmy w styczniu płytę CD z wywiadami z wybitnymi naukowcami pracującymi na Uniwersytecie Zielonogórskim jako insert do miesięcznika PULS. Tytuł projektu: "Dorobek naukowy Uniwersytetu Zielonogórskiego w lustrze dziennikarskiej publicystyki".

"Radość poznawania - rozmowy o nauce" to pierwsze tego typu wydawnictwo w Polsce. Konrad Stanglewicz - wybitny zielonogórski dziennikarz radiowy od lat rejestruje rozmowy przeprowadzane z ludźmi nauki, zwłaszcza z zielonogórskiego środowiska naukowego, choć nie tylko. Płyta wydana z inicjatywy Stowarzyszenia DWR przy finansowym współudziale Uniwersytetu Zielonogórskiego i Radia Zachód zawiera niewielki fragment dziennikarskiego dorobku Konrada Stanglewicza. On też dokonał wyboru i adaptacji. Cudze chwalicie, swego nie znacie - to główne motto płyty.

MP3

prof. Piotr Garbaczewski, fizyk
Między nauką, magią a religią
czas: 6,30

      

MP3

prof. Janusz Gil, astrofizyk
Odkrywanie wszechświata
czas: 5,29

MP3

prof. Edward Kowal, mechanik
Jak żyć w hałasie
czas: 7,45

 

MP3

prof. Andrzej Małkiewicz, politolog
Afera Rywina
czas: 6,22

MP3

prof. Wojciech Okrasiński, matematyk
Modelowanie matematyczne
czas: 7,43

 

MP3

prof. Kazimierz Słomczyński, socjolog
Jak Polacy przyjmują kapitalizm
czas: 6,19

MP3

prof. Włodzimierz Suleja, historyk
Przeszłością urobieni
czas: 7,27

 

MP3

prof. Wojciech Żełaniec, filozof
Po co nam filozofia
czas: 7,14

 

 

O nas

Stowarzyszenie Dialog-Współpraca-Rozwój: www.dwr.org.pl to grupa zielonogórskich publicystów, naukowców i przedsiębiorców skupionych wokół miesięcznika PULS, pisma ukazującego się od 10 lat również w wersji elektronicznej: www.puls.ctinet.pl. Poza tym członkowie Stowarzyszenia organizują debaty, konferencje i seminaria.

Jesteśmy znani jako rzetelni partnerzy i realizatorzy trudnych lokalnych zadań. Na łamach PULSu promowaliśmy ideę Lubuskiego Trójmiasta. W 2005 roku, przy współpracy z radnymi i włodarzami gmin, doprowadziliśmy do wspólnej sesji trzech samorządów (Zielonej Góry, Sulechowa i Nowej Soli). Przyczyniliśmy się w ten sposób do powstania Stowarzyszenia Lubuskie Trójmiasto. Otrzymaliśmy za to nagrodę Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej: „za wybitne osiągnięcia w budowaniu demokracji lokalnej w Polsce”. Od 2005 roku prowadzimy portal: www.lubuskietrojmiasto.pl. W latach 2006 i 2007 zrealizowaliśmy dwie edycje Rankingu Gmin Lubuskiego Trójmiasta. W 2008 roku organizujemy I Ranking Gmin Województwa Lubuskiego.

Programy 2009

Zrób Biznes

Gościmy

Nasi Partnerzy:

 
Miesięcznik PULS   Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Fundacja Komunikacji PozytywnejLubuskie Trójmiasto