Organizacje pozarządowe Lubuskiego Trójmiasta na rzecz kulturalnego i społecznego rozwoju regionu Drukuj Email

Od sierpnia do grudnia 2006 realizowaliśmy projekt pt.: "Organizacje pozarządowe Lubuskiego Trójmiasta na rzecz kulturalnego i społecznego rozwoju regionu". Projekt dofinansowany przez Ministerstwo Polityki Społecznej z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. W ramach projektu odbyły się debaty otwarte z licznym udziałem społeczności lokalnej dotyczące przyszłości gmin leżących w obszarze Lubuskiego Trójmiasta. Więcej na www.lubuskietrojmiasto.pl (pod hasłem "Debaty o przyszłości"). Zapis dyskusji publikowaliśmy na łamach miesięcznika PULS. Debaty emitowała również Telewizja Przewodowa Zielona Góra.

We wrześniu 2006, podczas Winobrania współorganizowaliśmy Koncert Lubuskiego Trójmiasta i wręczyliśmy najlepszym firmom w regionie doroczne nagrody "Kamieni Milowych" za wybitne przedsięwzięcia na rzecz rozwoju miasta i regionu.

 

O nas

Stowarzyszenie Dialog-Współpraca-Rozwój: www.dwr.org.pl to grupa zielonogórskich publicystów, naukowców i przedsiębiorców skupionych wokół miesięcznika PULS, pisma ukazującego się od 10 lat również w wersji elektronicznej: www.puls.ctinet.pl. Poza tym członkowie Stowarzyszenia organizują debaty, konferencje i seminaria.

Jesteśmy znani jako rzetelni partnerzy i realizatorzy trudnych lokalnych zadań. Na łamach PULSu promowaliśmy ideę Lubuskiego Trójmiasta. W 2005 roku, przy współpracy z radnymi i włodarzami gmin, doprowadziliśmy do wspólnej sesji trzech samorządów (Zielonej Góry, Sulechowa i Nowej Soli). Przyczyniliśmy się w ten sposób do powstania Stowarzyszenia Lubuskie Trójmiasto. Otrzymaliśmy za to nagrodę Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej: „za wybitne osiągnięcia w budowaniu demokracji lokalnej w Polsce”. Od 2005 roku prowadzimy portal: www.lubuskietrojmiasto.pl. W latach 2006 i 2007 zrealizowaliśmy dwie edycje Rankingu Gmin Lubuskiego Trójmiasta. W 2008 roku organizujemy I Ranking Gmin Województwa Lubuskiego.

Programy 2009

Zrób Biznes

Gościmy

Nasi Partnerzy:

 
Miesięcznik PULS   Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Fundacja Komunikacji PozytywnejLubuskie Trójmiasto