Trówymiarowe oblicze historii Drukuj Email

Trójwymiarowe oblicze historiiStowarzyszenie DWR, zielonogórski Urząd Miasta i miesięcznik Puls wspólnie przygotowali i wydali multimedialną płytę "Trówymiarowe oblicze historii". Płyta zawiera anaglify (w wersji polskiej i niemieckiej) przedwojennych pocztówek zielonogórskich oraz anaglify współczesnej Zielonej Góry. Do płyty dołączone zostały specjalne okulary do oglądania w trójwymiarze. Autorzy płyty: Piotr Nawracała i Tomasz Szfranowski (członkowie DWR) przygotowali na płycie dodatki w postaci książki "Magia trzeciego wymiaru" (w formacie PDF), program do samodzielnego wykonywania obrazów stereoskopowych oraz anaglifową prezentację zamku w Malborku. Płyta dostępna wyłącznie z październikowym numerem miesięcznika Puls. Tam też ciekawy wywiad Konrada Stanglewicza z autorami płyty.

 

O nas

Stowarzyszenie Dialog-Współpraca-Rozwój: www.dwr.org.pl to grupa zielonogórskich publicystów, naukowców i przedsiębiorców skupionych wokół miesięcznika PULS, pisma ukazującego się od 10 lat również w wersji elektronicznej: www.puls.ctinet.pl. Poza tym członkowie Stowarzyszenia organizują debaty, konferencje i seminaria.

Jesteśmy znani jako rzetelni partnerzy i realizatorzy trudnych lokalnych zadań. Na łamach PULSu promowaliśmy ideę Lubuskiego Trójmiasta. W 2005 roku, przy współpracy z radnymi i włodarzami gmin, doprowadziliśmy do wspólnej sesji trzech samorządów (Zielonej Góry, Sulechowa i Nowej Soli). Przyczyniliśmy się w ten sposób do powstania Stowarzyszenia Lubuskie Trójmiasto. Otrzymaliśmy za to nagrodę Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej: „za wybitne osiągnięcia w budowaniu demokracji lokalnej w Polsce”. Od 2005 roku prowadzimy portal: www.lubuskietrojmiasto.pl. W latach 2006 i 2007 zrealizowaliśmy dwie edycje Rankingu Gmin Lubuskiego Trójmiasta. W 2008 roku organizujemy I Ranking Gmin Województwa Lubuskiego.

Programy 2009

Zrób Biznes

Gościmy

Nasi Partnerzy:

 
Miesięcznik PULS   Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Fundacja Komunikacji PozytywnejLubuskie Trójmiasto