3. Szkolenia - Autyzm a życie społeczne Drukuj Email

Projekt obejmuje 3 szkolenia dla wolontariuszy, rodziców i opiekunów osób z autyzmem.


I Szkolenie bazowe – z podstaw wiedzy o autyzmie: specyfika zaburzeń, metody pracy. Przeznaczone dla osób zaczynających pracę z dziećmi i młodzieżą z autyzmem.

II Szkolenie „Komunikacja i specjalne potrzeby edukacyjne dzieci z autyzmem” – dla osób, które pracują z dziećmi i młodzieżą z autyzmem, także rodziców i wolontariuszy. Przygotowuje do wprowadzenia specjalistycznego systemu komunikacji dla dzieci i młodzieży z autyzmem.

III Szkolenie „Trudności w funkcjonowaniu społecznym osób z autyzmem” – dla osób pracujących z dziećmi i młodzieżą z autyzmem, także rodziców i wolontariuszy. Uczy skutecznego reagowania w sytuacjach trudnych, zapobiegania im oraz przygotowywania autystów do zdrowego, akceptowanego funkcjonowania w społeczności.

Dofinansowanie:  PFRON – Program Partner, komponent B

PFRON – Program Partner, komponent B

Partner projektu: Fundacja Komunikacji Pozytywnej 

Fundacja Komunikacji Pozytywnej

 
 

O nas

Stowarzyszenie Dialog-Współpraca-Rozwój: www.dwr.org.pl to grupa zielonogórskich publicystów, naukowców i przedsiębiorców skupionych wokół miesięcznika PULS, pisma ukazującego się od 10 lat również w wersji elektronicznej: www.puls.ctinet.pl. Poza tym członkowie Stowarzyszenia organizują debaty, konferencje i seminaria.

Jesteśmy znani jako rzetelni partnerzy i realizatorzy trudnych lokalnych zadań. Na łamach PULSu promowaliśmy ideę Lubuskiego Trójmiasta. W 2005 roku, przy współpracy z radnymi i włodarzami gmin, doprowadziliśmy do wspólnej sesji trzech samorządów (Zielonej Góry, Sulechowa i Nowej Soli). Przyczyniliśmy się w ten sposób do powstania Stowarzyszenia Lubuskie Trójmiasto. Otrzymaliśmy za to nagrodę Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej: „za wybitne osiągnięcia w budowaniu demokracji lokalnej w Polsce”. Od 2005 roku prowadzimy portal: www.lubuskietrojmiasto.pl. W latach 2006 i 2007 zrealizowaliśmy dwie edycje Rankingu Gmin Lubuskiego Trójmiasta. W 2008 roku organizujemy I Ranking Gmin Województwa Lubuskiego.

Programy 2009

Zrób Biznes

Gościmy

Nasi Partnerzy:

 
Miesięcznik PULS   Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Fundacja Komunikacji PozytywnejLubuskie Trójmiasto