Obywatele dla Zielonej Góry Drukuj Email

Miesięcznik PULSUdostępnienie łam miesięcznika PULS twórcom, naukowcom, instytucjom kultury, klubom muzycznym, bibliotekom, organizacjom pozarządowym działającym w dziedzinie kultury, zainteresowanych rozwojem lokalnym.


Miesięcznik PULS wydawany jest od 1998 roku, najpierw jako pismo gospodarcze, a od kilku lat jako społeczno-kulturalne. poprzez stałe poszerzanie tematów poruszających wprost lub pośrednio problematykę szeroko pojętego życia społecznego i kulturalnego.

Pismo skupiło wokół siebie liczne grono najlepszych autorów zielonogórskich oraz wolontariuszy, dla których prasowa wypowiedź jest ważną formą uczestnictwa w życiu publicznym.

PULS jest jedynym miesięcznikiem na łamach którego publikują swoje wypowiedzi dziennikarze wszystkich  mediów, bez względu na ich formę własności lub charakter wydawniczy. Na łamach Pisma drukują się również lubuscy naukowcy, ceniąc sobie wysoko współpracę z miesięcznikiem i doceniając rolę jaką odgrywa pismo dla rozwoju miasta i regionu.

Więcej →  www.puls.ctinet.pl

Dofinansowanie:  Urząd Miasta Zielona Góra

Urząd Miasta Zielona Góra

 

O nas

Stowarzyszenie Dialog-Współpraca-Rozwój: www.dwr.org.pl to grupa zielonogórskich publicystów, naukowców i przedsiębiorców skupionych wokół miesięcznika PULS, pisma ukazującego się od 10 lat również w wersji elektronicznej: www.puls.ctinet.pl. Poza tym członkowie Stowarzyszenia organizują debaty, konferencje i seminaria.

Jesteśmy znani jako rzetelni partnerzy i realizatorzy trudnych lokalnych zadań. Na łamach PULSu promowaliśmy ideę Lubuskiego Trójmiasta. W 2005 roku, przy współpracy z radnymi i włodarzami gmin, doprowadziliśmy do wspólnej sesji trzech samorządów (Zielonej Góry, Sulechowa i Nowej Soli). Przyczyniliśmy się w ten sposób do powstania Stowarzyszenia Lubuskie Trójmiasto. Otrzymaliśmy za to nagrodę Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej: „za wybitne osiągnięcia w budowaniu demokracji lokalnej w Polsce”. Od 2005 roku prowadzimy portal: www.lubuskietrojmiasto.pl. W latach 2006 i 2007 zrealizowaliśmy dwie edycje Rankingu Gmin Lubuskiego Trójmiasta. W 2008 roku organizujemy I Ranking Gmin Województwa Lubuskiego.

Programy 2009

Zrób Biznes

Gościmy

Nasi Partnerzy:

 
Miesięcznik PULS   Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Fundacja Komunikacji PozytywnejLubuskie Trójmiasto